کاربر گرامی،لطفا منتظر بمانید

مدیر ارشد شرکت IBM

آی بی ام یکی از شرکت های نام آشنا در زمینه سخت افزار و نرم افزار است که خدماتی نظیر زیرساخت٬ میزبانی وب و فناوری های نانو را ارائه می دهد.


این شرکت دارای بزرگ ‌ترین خط تولید رایانه و سخت‌افزارهای رایانه‌ای در جهان است، به گونه ای که با توجه به آخرین آمار ۲ تا پایان سال گذشته تعداد کارمندان این شرکت حدود ۴۳۰ هزار نفر و درآمد آن حدود ۹۹.۷۵ میلیارد دلار گزارش شده است. این در حالی است که این غول دنیای کامپیوتر بسیاری از موفقیت های خود را مدیون یکی از مدیران ارشد ایرانی است. پروفسور بیژن داوری که در شهر تهران متولد شده است اکنون به عنوان مدیر ارشد شرکت "آی بی ام" شناخته می شود. وی دارای بیش از ۷۰ مقاله علمی است و دکترای خود را در رشته مهندسی الکترونیک در سال ۱۹۸۴ از دانشگاه پلی تکنیک "رنسلیر" آمریکا دریافت کرد. پروفسور داوری از سال ۱۹۹۶ به‌عنوان یکی از کارمندان برجسته شرکت آی‌بی‌ام معرفی شد ، در سال۱۹۹۸ به‌عنوان معاون ارشد این شرکت برگزیده‌ شد و سال ۲۰۰۳، سمت معاون ارشد نسل آینده تکنولوژی را دریافت کرد.
گفتنی است پروفسور داوری در سن ۳۰ سالگی سرپرست گروه تحقیقاتی شرکت آی بی ام را بر عهده داشت که منجر به تولید نسل جدید تراشه های کامپیوتری با عملکرد بالا و ولتاژ پایین گردید. وی اکنون در حال ارزیابی مواد جدید به منظور افزایش بازدهی و کاهش انرژی تلف شده در ساختار تراشه‌ها به سر می برد.

;